O‘qituvchilar – o‘quvchilarga faqat bilim beruvchi ustoz emas, balki o‘z sohasining haqiqiy mutaxassislari hamdir. EndiO‘zbekistonningbarchao‘qituvchilario‘zbilimlari, metodikalarivag‘oyalaribilanbutunmamlakatdagihamkasblaribilanbo‘lishishlarimumkin. eMaktabplatformasidayangi – «Jamoalar» bo‘limipaydobo‘ldi. Buyerdaharbirpedagogo‘zshaxsiybloginiyaratib, boshqao‘qituvchilarniilhomlantirishimumkin. O‘qituvchilar o‘z jamoalarini yuritish orqali nimalarga ega bo‘ladi?Shaxsiy blog – metodik ishlanmalar, dars ssenariylari va ijodiy topshiriqlarni taqdim etish imkoniyati.Hamkasblar bilan muhokama qilish, maslahatlar olish va foydali materiallar bilan... Batafsil o‘qish
Учителя — это не только наставники, но и настоящие эксперты в своей области. Теперь у всех учителей Узбекистана есть уникальная возможность поделиться своими знаниями, методиками и идеями с коллегами по всей стране. На платформе eMaktab появился новый раздел — «Сообщества», где каждый педагог может создать свой блог и вдохновлять других.  Что... Batafsil o‘qish
5 fevral 2025
31 января по инициативе общеобразовательной школы №8 Янгихаётинского района и  Ташкентского городского управления дошкольного и школьного образования состоялся семинар по теме критериальной системы оценивания «Новая оценка – новый подход». Семинар открыл Равшан Эргашев, первый заместитель начальника Ташкентского городского управления дошкольного и школьного образования. Слушатели семинара —- заместители директоров по воспитательной... Batafsil o‘qish
31-yanvar kuni Yangihayot tumanidagi 8-umumta’lim maktabi hamda Toshkent shahar maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi tashabbusi bilan “Yangicha baholash — yangicha yondashuv” mavzusida mezonli baholash tizimi bo‘yichaseminar tashkil etildi. Seminarni Toshkent shahar maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari Ravshan Ergashev ochib berdi. Seminar tinglovchilari — metodik yordamga muhtoj umumta’lim maktablari... Batafsil o‘qish
21 dekabr 2024
Рынок образовательных услуг и технологий в Узбекистане стремительно развивается, что положительно отражается на росте успеваемости и образованности учащихся школ. Педагоги могут с помощью таких цифровых инструментов как: онлайн- домашние задания, онлайн-экзамены, экономить свое рабочее время, оптимизировать рабочий день так, чтобы больше времени уделять творческой работе с учениками.  Цифровой прорывeMaktab.Smart  В связи с... Batafsil o‘qish